Армійські спортивні битви за престиж країни

 Гадаю, не помилюся, якщо скажу, що у зв’язку з останніми подіями в Україні до виступів вітчизняних армійських спортсменів на міжнародній арені останнім часом прикута особлива увага. Адже саме українські армійці своїми успіхами на різних турнірах найвищого рівня доводять, що спортивна броня нашого війська така ж міцна. 

У цьому зв’язку хотілося б виділити черговий успіх нашого прославленого весляра Юрія Чебана. Нещодавно він здобув «золото»чемпіонату світу з веслування в заїзді на 200 м на каное. Чебан, який у цій дисципліні здобув золоту нагороду Олімпійських ігор 2012 рокув Лондоні, чудово стартував. Утімйого зумів наздогнати Олексій Коровашков з Росії, перемогу якого навіть уже оголосили глядачам. Але перегляд фотофінішу змусив суддів змінити рішення. Як показав повтор, саме Чебан перед фінішною рискою зумів здійснити ключовий гребок. У підсумку українець, який подолав дистанцію за 38,13 с, випередив росіянина на 0,01 секунди! Третім фінішував Євгєній Шуклін з Литви (38,42 с).Отже, національний гімн України у столиці Росії у виконанні Юрія Чебана звучав цього разу особливо урочисто. Нагадаю, для українця це друге «золото», здобуте на чемпіонаті світу: раніше він перемагав у 2007 році в німецькому Дуйсбурзі. Крім того, Чебан разом з напарниками Олександром Максимчуком, Віталієм Голюком та Вадимом Ціпаном здобув срібну нагороду, в естафеті 4 х 200 м. Тому не дивно, що саме Юрій Чебан визнаний НОК найкращим спортсменом України в серпні. А особистий наставник каноїста В’ячеслав Сорокін названий найкращим тренером останнього літнього місяця, повідомляє сайт комітету. 
Успіх нашого уславленого атлета підтримали й молоді армійські спортсмени. На чемпіонаті світу з академічного веслування, який відбувся в Амстердамі, вони здобули золоті медалі та встановили світовий рекорд. У складі четвірки парної найвищі нагороди вибороли працівники ЗС України Іван Довгодько і Дмитро Міхай та старший солдат служби за контрактом Артем Морозов. Нашими армійцями був встановлений рекорд світу на дистанції 2000 метрів — 5хв. 32 с.
А тепер про інший аспект сьогодення вітчизняного армійського спорту. Попри всі проблеми, які зараз існують у нашій державі, на її теренах тривають міжнародні змагання, на які приїжджають спортсмени з інших країн. Нещодавно на відкритий літній чемпіонат України з кульової стрільби, який проводився на базі спортивно-стрілецького комплексу Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України, прибули стрільці навіть із Катару! Але це, так би мовити, екзотика, а ось на велотреку Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у тому ж Львові проводилися міжнародні змагання UCI (Міжнародного союзу велосипедистів) на треку за участю спортсменів з Азербайджану, Білорусі, Польщі та України. Місцеві львівські армійці, серед яких можна відзначити працівника Збройних Сил України Тетяну Клімченко, старшого солдата контрактної служби Андрія Куценка та представника спортактиву Володимира Бучинського, виступили дуже гідно, зібравши в підсумку всю колекцію медалей. До речі, успіхи армійських велосипедистів не обмежуються лише тими змаганнями, які проводяться на території України. Нещодавно в литовському місті Паневежис завершилися міжнародні змагання з цього виду спорту. Львівська армійка, працівник Збройних Сил України Тетяна Клімченко здобула бронзову нагороду в гонці за очками та посіла 5 та 9 місця у скратчі та гонці переслідування відповідно. Усі ці успіхи — лише перші цієї осені. А якщо згадати армійське спортивне літо, то тут результати наших атлетів узагалі вражають. Назвемо тільки деякі наші переможні результати на міжнародній арені. Старшина Юлія Прокопчук та солдат служби за контрактом Олександр Бондар стали срібними призерами Кубка світу зі стрибків у воду. В перший же день змагань наші спортсмени зійшли на п’єдестал пошани за досягнення в «міксті», пропустивши вперед лише майже непереможних китайців й залишивши позаду суперників із Росії. Фактично це «срібло» є переможним, адже в цьому виді спорту наразі ввесь світ змагається лише за другу сходинку. Китайці далеко попереду і наздогнати їх найближчим часом нікому не вдається. 
Серед інших наших перемогвиділив би успіх лейтенанта Вікторії Терещук та представника спортивного активу Центрального спортивного клубу Збройних Сил України Анастасії Спас, які стали чемпіонками Європи з сучасного п’ятиборства. Загалом наші спортсмени вибороли на цьогорічному легкоатлетичному Євро п’ять медалей,з яких три нагороди — на рахунку представниці 95ї групи спортсменів-інструкторів Управління спорту Міністерства оборони України лейтенанта Вікторії Терещук. Паралельно у престижних змаганнях з легкої атлетики«Provence de Liege» найкращий результат на дистанції 400 метрів з бар’єрами продемонструвала спортсменка команди майстрів з легкої атлетики ЦСК ЗС України солдат служби за контрактом Ганна Тітімець. А представниця спортивного активу армійського клубу Ірина Коваленко виборола «золото»у стрибках у висоту на змаганнях у Швеції.
Переважна більшість вищезгаданих спортсменів вже давно відомі, так би мовити, за ім’ям. Проте й з молодим поповненням в армійському спорті все гаразд. Свідченням того є ІІ Юнацькі Олімпійські ігри, які відбулися в Нанкіні. Тут понад 3800 атлетів віком від 14 до 18 років з 204 країн світу змагалися у 28 олімпійських видах спорту і розіграли 222 комплекти нагород. Серед них — 58 наших спортсменів з 20 регіонів України, які змагалися у 22 видах спорту. Армійській спорт представляли Софія Прима у тріатлоні та Павло Коростильов у кульовій стрільбі. Останній переміг у вправі ПП-3 (пневматичний пістолет). У кваліфікації Павло показав високий результат (582 очки), що дозволило йому пройти у фіналі з другим результатом. У фіналі працівник Збройних Сил України Павло Коростильов переміг, встановивши рекорд світу та Юнацьких Олімпійських ігор. Тепер Коростильов вважається однією з головних наших олімпійських надій. Отже, на кожному змаганні армійські спортсмени стараються прославити нашу країну та її Збройні Сили, кожною своєю перемогою нагадуючи всьому світу,що Україна — сильна і єдина країна, заради існування якої кожен її громадянин ладен пожертвувати будь-чим.

Костянтин НІКОЛАЄВ,
Народна армія